Ads 468x60px

sobota, 19 stycznia 2019

Jak Brandon Russo przedstawił Doriana Graya?

Kadr z filmu ,Dorian reż. Brandon Russo (2007)


W 2007 roku pewien reżyser dokonał kolejnej próby uwspółcześnienia.Portretu Doriana Graya. Był to działający niezależnie Brandon Russo. Właściwie nie wiadomo czy króciutki ponad dwudziestojednominutowy filmik dostępny w serwisie YouTube można uznać za adaptację czy tylko szkic, by zachęcić inwestorów do wyłożenia sporej ilości pieniędzy na projekt nieznanego człowieka z Brooklynu. Pomysł nie zdobył rozgłosu i trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę drastyczność i jednoznaczne podejście do tematu. 


Narkoman Dorian po wielu latach postanawia zakończyć swoje życie. Dopiero po dotknięciu dna, zdaje sobie sprawę ile zła wyrządził innym i postanawia się ukarać. Wspomina Sybil, która za pieniądze zaspokajała jego potrzebę nabycia białego proszku, choć pewnie nie tylko. Bohater na zasadzie osobistej rozmowy z Bogiem analizuje swoje życie, gdzie najważniejszy jest nałóg. Karą jest pamięć o złych czynach. Widz do samego końca zastanawia się, czy spowiedź mężczyzny nie jest tylko iluzją.Pierwotnie tekst ukazał się na  portalu Z kamerą wśród książek.


Polecam również inne notki z tej serii.
Jak Albert Lewin przedstawił Doriana Graya?
Jak Massimo Dallamano przedstawił Doriana Graya?
Jak Allan A. Goldstein przedstawił Doriana Graya?
Jak David Rosenbaum przedstawił Doriana Graya?
Jak Olivier Parker przedstawił Doriana Graya?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.