Ads 468x60px

wtorek, 23 grudnia 2014

Co jest ważne w święta

( fot Forsaken Fotos)
Już tylko godziny dzielą nas od najbardziej ciepłego okresu w roku. Trudno by uszły uwadze setki choinek i ozdób świątecznych. Już od początku grudnia niemal wszyscy biegają po sklepach i kupują prezenty, a spora część z nas narzeka na brak śniegu. Czy jednak wiemy, co w tym czasie jest najcenniejsze? Wyjątkowy dowód wsparcia okazali mieszkańcy małego miasteczka Holton w stanie Michigan (USA), którzy połączyli gwiazdkową tradycję przystrajania domów z oddaniem pewnego hołdu. Pierwsze Boże Narodzenie po utracie kogoś bliskiego bywają naprawdę trudnym doświadczeniem szczególnie, gdy nie ma już ukochanego dziecka. W maju tego roku w wypadku samochodowym zginął szesnastoletni Dakota Dean Murphy. Aby uczcić jego pamięć mieszkańcy Shawn oraz Buffy Murphy zorganizowali niesamowity spacer Świetlistym Szlakiem Bożego Narodzenia, by pomóc rodzicom w walce z traumą i bólem. Sto osób przeszło drogą niesamowitych iluminacji rozciągniętych na przestrzeni dziesięciu hektarów. Część dochodu z tego wydarzenia została przekazana na fundusz stypendialny imienia tragicznie zmarłego studenta, ale dla państwa Marphy był to niezwykły gest solidarności. Galerię zdjęć z tej wyjątkowej akcji znajdziecie tutaj.
Dlaczego o tym mówię? Od jakiegoś czasu można się zastanawiać, co jest dla nas ważniejsze relacje rodzinne, czy świąteczne zakupy i prezenty? Chyba, jak zawsze ważna jest równowaga Sobie i wam życzę, byśmy przez te kilka najbliższych dni potrafili ze sobą po prostu porozmawiać, przy wigilijnym stole, bo za rok ktoś może nie dojechać przez śnieżne zaspy. Najważniejszy jest wszakże nie suto zastawiony stół, ale ludzie, którzy zasiądą z nami do uroczystej kolacji Życzę Wam również wspomnianych podarunków, o jakich tylko marzycie i chwili czasu dla siebie, (co w święta nie jest znowu takie oczywiste), by choć przez moment uciec od stresu i pracy. Bądźcie zdrowi, szczęśliwi. Oby 2015 rok przyniósł Wam to, co najlepsze. Tego życzy Wam z całego serca autorka tego bloga. Załączam przy okazji filmik, jak dziecko może uczcić święta.


8 komentarzy:

 1. Napiszę tak. Boję sie samotności, zważywszy że wiem, jak ona smakuje. Dlatego robię wszystko, żeby nie zabrakło wokół mnie dobrych i szczerych ludzi. Ludzi, którzy pomogą, gdy zajdzie taka potrzeba. Z siebie daję tym osobom dokładnie to samo. Dlatego przed Bożym Narodzeniem nie biegam od sklepu do sklepu; nie wydaję pieniędzy, czasami wręcz niepotrzebnie. A jeśli chodzi o prezenty, to najlepszym podarunkiem na Święta jest dla mnie obecność innych osób, bo nawet najwspanialsza rzecz materialna nigdy nie zastąpi drugiego człowieka. Takie relacje międzyludzkie powinny mieć miejsce nie tylko w Święta, ale przez cały rok. I właśnie tego sobie życzmy: życia bez kłótni, fochów, za wszelką cenę obstwania przy swoich racjach.

  Aneczko, jeszcze raz Szczęśliwych Świąt! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawzajem Agnes i dziękuję za bardzo wartościowy komentarz :-)

   Usuń
 2. Ani życzę Ci wszytego co najlepsze, uśmiechu na co dzień, pogody ducha, błogosławieństwa Bożego i nadchodzący rok był lepszy, niż ten, który się kończy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Marto. Tobie również życzę Ci, by ten czas był pełen radości z narodzin Chrystusa. Samych szczęśliwych chwil w Nowym Roku

   Usuń
 3. Kochana, życzę Ci cudownych Świąt spędzonych w gronie najbliższych osób. Niech ta wyjątkowa rodzinna więź będzie wyczuwalna każdego dnia, a nie tylko przez ten świąteczny czas. Nowy Rok niech przyniesie spełnienie marzeń, mnóstwo rozwijających wyzwań i ludzi, którzy motywują, inspirują i dodają energii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiłaś w dziesiątkę z tymi życzeniami, To bardzo piękne słowa, więc życzę Ci tego samego :)

   Usuń
 4. już od dwóch lat jakoś tak się u Nam przyjęło, że albo robimy sobie drobne prezenty, albo jest jeden większy od całej rodziny, ale dla mnie mogłoby ich nie być. Bliskość, rodzinna atmosfera, radość są ważniejsze i tego powinien się każdy trzymać, tylko, że w tym będzie życia często o tym się zapomina niestety...

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.