Ads 468x60px

środa, 26 czerwca 2013

Pomóżmy stowarzyszeniu "TAK Życiu"Dziś jeden z najbardziej osobistych tekstów, które do tej pory ukazały się na blogu. Moim celem jest uświadomienie Wam (i w dużej mierze sobie samej), że osoba, na co dzień jeżdżąca na wózku naprawdę sporo może. Jednym z moich największych marzeń było udzielanie się charytatywnie. Wiem, to zakrawa na ironię, ale chyba ten, kto raz otrzymał pomoc i wie, jaka jest ważna, powinien dalej rozsiewać dobro, które otrzymał. Teraz nadarza się ku temu niesamowita okazja.

Stowarzyszenie „Tak Życiu” to organizacja działająca w Strzyżowie (miejscowości oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od Rzeszowa. Jej głównym celem jest wsparcie i integracja osób niepełnosprawnych oraz innych osób w trudnej sytuacji życiowej i ich rodzin. Organizacja utrzymuje się z wkładu swoich członków oraz dobrych serc darczyńców. Niestety pomimo tego, iż stowarzyszenie niedawno obchodziło swoje dwudziestolecie, ciągle boryka się z brakiem środków.
Podopieczni stowarzyszenia "Tak Życiu"
Sama przez kilka lat byłam częścią tej organizacji i mogę stwierdzić, że tyle ciepła ile mi tam okazano nie znalazłam nigdzie indziej. Przeżyłam wiele pięknych chwil, zawarłam nierozerwalne przyjaźnie, a moim rodzicom kontakt z innymi pozwolił pogodzić się jakoś z moją ułomnością.
Zdjęcie mocno archiwalne. (ja po lewej)
Niedawno „Tak Życiu” zdobyło dwoje niezwykłych aniołów. Są to Katarzyna i Wojciech Grzybowie. To właśnie dzięki nim, możecie teraz pomóc stowarzyszeniu licytując unikalną koszulkę środkowego Wojtka Grzyba wraz z autografem.

Adres aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=3352476482
Strona internetowa stowarzyszenia: http://www.takzyciu.pl/ 

Zapraszam do udziału w aukcji i rozpowszechniania tego postu na Waszych profilach i blogach.             

20 komentarzy:

 1. Udostępniłam na FB - oby info leciało jak najdalej w świat. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję serdecznie. Fajnie czuć, że można na Ciebie liczyć w każdej sytuacji. Oby to dobro do Ciebie wróciło z podwójną siłą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aneczko, a nie ma jakiegoś banerka tej akcji? Chętnie wspieram takie inicjatywy. Zamieściłabym na blogu taki banerek. Już jeden taki mam, gdzie wspieram ciężko chorą dziewczynkę. Chyba że sama taki baner stworzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Banerek jest z boku strony w dziale Polecane akcje.
  Dzięki serdeczne za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również udostępniłam na FB :) oby akcja przyniosła oczekiwane efekty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno przyniesie. Fb to wielka siła :) Dziękuję :)

   Usuń
 6. Jutro coś wrzucę do siebie i zlinkuję do aukcji i do strony stowarzyszenia (facezbuka bojkotuję ze względów doktrynalnych). Pozwolę sobie skorzystać z grafik zamieszczonych w tym poście.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki serdeczne. W panelu bocznym jest mniejszy baner to pobrania Aż jestem ciekawa tego facebookowego odrzucenia, choć znając już trochę swoje przekonania, domyślam się powodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to spróbuj zgadnąć :) Ciekaw jestem, czy trafisz :)

   Usuń
  2. Ps. Dlaczego na stronie stowarzyszenia nie ma numeru konta? Może ktoś chciałby dokonać wpłaty, a nie ma jak? Dziwne...

   Usuń
  3. Co do moich przypuszczeń, to po pierwsze może to być, poniekąd słuszne przekonanie, że to pewna forma inwigilacji. Po drugie może to wynikać z Twoich przekonań buntownika. Ty zawsze idziesz pod prąd i masz swoje zdanie (za co ogromnie Cie cenię) więc nie poddałeś się modzie na Facebooka.
   Fakt to ogromne niedopatrzenie i wiem, że to wzbudza wątpliwości. Za fanpage jest odpowiedzialna osoba, która nigdy nie zajmowała się reklamą. Musiała zapomnieć. Oto odpis KRS http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-tak-zyciu-krs-31155.html. Jeśli dalej nie jesteś przekonany po prostu nie zamieszczaj banerka.
   P.S Dzięki za czujność :)

   Usuń
  4. Z tym numerem konta to nie z czujności, tylko życzliwości. Konto to podstawa. Jeszcze lepszy byłby jakiś formularz, żeby od razu przelew można było robić, ale to pewnie nie da się za darmo.
   Co do facezbuka; bojkotuję go od czasu, gdy się dowiedziałem ilu osób dane będę mógł kupić, jeśli zainwestuję 10 USD :) A upewniłem się, gdy zobaczyłem, że moje zapisać się można in no time at all, but leave... ;)

   Usuń
 8. Udostępniłam na FB, mam nadzieję, że pomogę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego na ironię ma zakrawać fakt, że osoba niepełnosprawna udziela się charytatywnie? Czym niby różnisz się od "normalnego", będącego w pełni władz fizycznych człowieka, że niesienie pomocy innym miałoby być w Twoim przypadku czymś nienaturalnym, sprzecznym? Jeżeli w ten sposób spełniasz się, wsparcie dla innych sprawia Ci radość, to rób to bez żadnych wątpliwości. Jesteś pełnoprawnym człowiekiem, w niczym nie jesteś gorsza od ludzi, którzy nie poruszają się na wózku. Pamiętaj o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za miłe słowa :) Wiesz akurat w moim przypadku jest tak, iż niektórzy kompletnie nie wierzą w szczerość moich intencji. Jeśli mam tylko możliwość staram się pomagać, choć czasem inni myślą, że robię to dla osobistych korzyści. Ja sama spełniam się pomagając, bo jak wspomniałam w tekście, wiem jakie to jest potrzebne innym. Poza tym wierzę w prawdziwość słów, iż ''Altruizm - to najsubtelniejsza forma egoizmu.'', bo pomagając czuję się lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plwaj na nich, jak mawiali bohaterowie Sienkiewicza. Niech niebo gwiaździste będzie nad Tobą, a porządek moralny w Tobie :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.