Ads 468x60px

poniedziałek, 22 lutego 2016

Poświęć dzieciom #jeszcze5minutek

Dziś post pisany z potrzeby serca i chęci opowiedzenia o niezwykłej akcji, inspirowanej serią filmów ojca Adama Szustaka o wspólnej nazwie #jeszcze5minutek. Nie zamierzam nikogo na siłę nawracać. Wszak z wiarą jest jak z miłością - nie można do nich zmusić, jeśli mają być prawdziwe, Potraktujcie ten post, jako zachętę do pomocy oraz inspirację do tego, by szukać swoich własnych sposobów na pomaganie potrzebującym

***

Panda, osioł, sowa, misiek, krowa, bocian, królik, niesporczak, krecik i dwa psy. Prawdopodobnie owczarki. Nie, to nie ZOO. To maskotki Ojca Adama, które wystąpiły w #jeszcze5minutek i czekają na ludzi dobrego serca. Rusza zbiórka na Dom Dziecka dla Dzieci Chorych w Łodzi!
Własne miejsce
W łódzkim domu dzieci mają wiele cioć i wujków – to wychowawcy, fizjoterapeuci i wolontariusze. W rodzinnej atmosferze maluchy są wyprowadzane z ran i zaniedbań. Jest z nimi i psycholog i pedagog, i logopeda. A w niedzielne przedpołudnia jeżdżą na hipoterapię. Każde dziecko jest tam indywidualnością i każde jest kochane. Dzięki wielu ludziom dobrej woli nie muszą się już bać, że zostaną same.
Dom w Łodzi to jedyny w Polsce dom dziecka dla chorych dzieci. Ciężko i przewlekle chore, a także niepełnosprawne dzieci, pozostawione przez rodziców, do tej pory mieszkały na oddziałach szpitalnych lub w hospicjach. Dzięki Fundacji Dom w Łodzi mają swoje własne miejsce.
Panda i reszta
Na Allegro (dokładnie tutaj) trwa już licytacja Pandy o. Adama, którą znacie z #jeszcze5minutek. Pozostałe maskotki zostaną rozlosowane wśród osób, które do 6 marca wpłacą darowiznę na konto Fundacji MALAK.
tytuł przelewu: DOM W ŁODZI
13 2490 0005 0000 4530 3902 3336
Fundacja MALAK
ul. Batorego 15a/8
31-135 Kraków
Dla osób wpłacających z zagranicy:
kod SWIFT: ALBPPLPW
numer IBAN: PL 13 2490 0005 0000 4530 3902 3336
Sto procent Waszych darów przekażemy Domu Dziecka dla Dzieci Chorych w Łodzi (www.domwlodzi.org). Akcja potrwa do niedzieli, 6 marca. Zapraszamy Was mocno do oddania w Wielkim Poście jałmużny na ten cel*.
***
Więcej o akcji oraz specjalny spot ojca Adama, znajdziecie na stronie www.fundacjamalak.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.