Ads 468x60px

poniedziałek, 2 listopada 2015

Akcja ,,Szczęście do wzięcia"


(fot. shutterstock.com/aj)


Kochamy czytać i nawet nie zastanawiamy się jak bardzo smutne byłoby nasze życie, gdybyśmy, z różnych powodów, nie mogli tego robić…

Dzieci niewidome, z oczywistych względów, nie mogą czytać książek w taki sposób jak my i niestety nie możemy nic z tym zrobić. Często nie mają możliwości czytać nawet książek brajlowskich, ponieważ są poza ich zasięgiem finansowym! Przykładowa powieść dla młodzieży w wydaniu brajlowskim to kilka grubych tomów - koszt wyprodukowania każdego z nich to około 170 złotych, więc cała książka (jedna!) to wydatek rzędu 1000 złotych…

Wprowadzając na polski rynek książkę Szczęście do wzięcia, która rozpoczęła jedną z najpiękniejszych akcji charytatywnych w historii Stanów Zjednoczonych Wydawnictwo WAM chce wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci niewidomych. Razem z Wami pragniemy pomóc wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.
W jaki sposób możesz pomóc? Aż do Świąt Bożego Narodzenia odkładaj (np. do słoika podobnie jak bohaterowie Szczęścia do wzięcia) drobne kwoty, które zostaną Ci np. z zakupów, a następnie wpłać je na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607). Oprócz środków zebranych przez Was Wydawnictwo WAM dodatkowo przekaże Ośrodkowi równowartość tej kwoty (nie mniej niż 1000 zł i nie więcej niż 5000 zł) Całość zgromadzonych w ten sposób środków zostanie wykorzystana na zakup książek brajlowskich do biblioteki Ośrodka (szczegóły akcji oraz jej regulamin dostępne na stronie www.deon.pl/szczesciedowziecia).

Pozwólmy niewidomym dzieciom i młodzieży czytać ile sił w rękach!

 
***
Jason F. Wright
Drobny gest wystarczy, aby zmienić świat i nas samych na lepsze


***
Ze swojej strony gorąco zachęcam do przyłączenia się do akcji, a już w kolejnym wpisie będziecie mogli poznać kulisy powstania tego przedsięwzięcia, o których opowiedział mi pan Jakub Kuza z wydawnictwa WAM. Już teraz gorąco zapraszam.

6 komentarzy:

 1. Aniu...szacunek. Akcja warta uwagi w czasch kiedy zapominamy o problemach niepełnosprawnych niestety.Dobrze, ze jest taka osóbka jak Ty która nam o tym przypomina. M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego napisałam o tej akcji, bo warto promować takie przedsięwzięcia. Co do moich zasług, jestem tylko jedną z osób, które zwróciły uwagę na tę zbiórkę, ale na szczęśie nie jedyną.

   Usuń
 2. Akcja jest wspaniała, sama również ją wspieram;) To naprawdę świetna sprawa, że w tak prosty sposób można pomóc;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę. Fajnie że nie jestem sama i jest ktoś jeszcze, kto chce pomóc.

   Usuń
 3. Aniu, świetna akcja. Wspieram, jak mogę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.