Ads 468x60px

piątek, 29 marca 2013

W wielkanocny czas...

W czas zmartwychwstania Boża moc
Trafi na opór nagłych zdarzeń.
Nie wszystko stanie się w tę noc
Według niebieskich wyobrażeń.
  Bolesław Leśmian, W czas zmartwychwsta

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. W zasadzie za kilka godzin zaczniemy wielkie świętowanie.  Dla mnie to dość dziwny czas w tym roku. Około 365 dni temu, wcale nie było mi do śmiechu. Przeżywałam wtedy jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Nie piszę tego wcale, by wzbudzić w Was okruszki współczucia, a raczej, by zwrócić Waszą uwagę na znaczenie tych dni, które przed nami. Jeśli, podobnie jak ja, jesteście wierzący, ten czas ma dla Was z pewnością duchowy charakter. Może tak jest łatwiej? Niezależnie od tego, czym dla Was samych  jest religia i tradycja koszyczka wielkanocnego, chciałabym byście najzwyczajniej w świecie odpoczęli. Wiem, wiem, w dzisiejszych czasach pracoholizm jest w modzie, bo jeśli nie daje się z siebie wszystkiego, z dnia na dzień może zostać na bruku. To jest jednak moment, kiedy warto się zatrzymać i powiedzieć komuś kogo na co dzień mijamy śpiesząc się, że jest dla nas ważny. Objadajcie się ile można i bądźcie szczęśliwi, niezależnie od tego  czy za waszym oknem bazie, czy śnieg, z którego maluchy zechcą ulepić bałwana-zająca. Pozwólcie im na to i sami się przyłączcie - w końcu pewnie już się nie zdarzy moment, gdy w Wielkanoc będziemy brodzić w śniegu. Oby te święta były dla Was wyjątkowe. Życzę Wam tego z całego serca. Wasza Andra

     

15 komentarzy:

 1. Pięknie napisałaś :-) I ja też składam Ci najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech te Święta przyniosą Ci to, czego potrzebujesz. Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia :) Tak naprawdę te Święta to dla mnie wspaniały czas i nawet tym krótkim komentarzem sprawiłaś, że są dla mnie jeszcze bardziej pogodne.

   Usuń
 2. Cudowne życzenia Aneczko - dziękuję. :) Dla Ciebie też wszystkiego co najcudowniejsze w te święta. :) Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Wyjątkowych chwil w tym magicznym czasie. Całuski!

   Usuń
 3. Pogodnych i radosnych świąt!
  A ten wiersz Leśmiana należy do moich najukochańszych :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawzajem. Świąt przepełnionych miłością:) Chciałam zacząć od czegoś związanego ze Świętami, a trzeba stwierdzić, że tekstów o nich jest naprawdę mało. Ten wiersz mnie jakoś ujął, a jako że lubię poezję, choć coraz rzadziej po nią sięgam, musiałam zacząć od tych słów.

   Usuń
 4. Leśmian to był gość! Polecam wiersz Świdryga i Midryga w wykonaniu grupy Żywiołak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiersze Leśmiana miałam w szkole, ale jakoś nie skupiłam się na jego twórczości. Może to był błąd? Oczywiście, przeanalizowałam cały tekst, który zachwycił mnie swoistym niepokojem, który w nim wyczułam. Sam utwór muzyczny być może nie w moim stylu, ale chyba to idealny rodzaj prezentacji tego wiersza.

   Usuń
 5. Ja również Ci życzę wszystkiego dobrego i bardzo mokrego Dyngusa, tylko nie w śniegu ;)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, obawiam się, że woda zamarznie zanim ktokolwiek zdąży mnie oblać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę Ci pogodnych i zdrowych świąt spędzonych z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję :) Tobie też życzę rodzinnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I wzajemnie życzę Ci takich Świąt, o jakich marzysz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Żałuję tylko, że święta mijają tak szybko i prawda jest taka, że w natłoku przygotowań nie jesteśmy w stanie przemyśleć sobie wszystkiego na spokojnie. Mam nadzieję, że dobrze spędziłaś święta.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo miło spędziłam święta. Co do Twojej wypowiedzi to całkowicie podzielam Twoje zdanie :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.