Ads 468x60px

niedziela, 6 października 2013

„CZEGO ŻYCZYSZ CZŁOWIEKOWI MYŚLĄCEMU? – WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO PANA COGITO”


Od 5 do 18 października 2013 r. będzie trwał konkurs „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz twórczości Herberta, nakłonienie do refleksji nad wartościami propagowanymi przez poetę, a także przybliżenie postaci Pana Cogito jako jednostki wolnej, niezależnie myślącej i poszukującej. 
 
Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013 r. Na Facebooku na profilu Pan Cogito będzie udostępniona specjalna aplikacja, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł  przesłać wiadomość do Pana Cogito. Osoby, które nie korzystają z Facebooka, będą także mogły wziąć udział w konkursie, wysyłając wiadomość na adres Pan.Cogito@fundacjaherberta.pl.

„To kolejny konkurs realizowany przez Fundację im. Zbigniewa Herberta skierowany do młodych ludzi. Wcześniej zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny i konkurs na najlepszy scenariusz, teraz czas
na krótką formę tzw. mem – krótki tekst wpisany w zdjęcie ilustrujące człowieka myślącego. Staraliśmy się wyjść naprzeciw zwyczajom oraz fascynacjom współczesnych młodych ludzi – nie tylko odbiorców, lecz również współtwórców tekstów kultury, dlatego zaproponowaliśmy właśnie taką formułę konkursu, angażującą nowe kanały komunikacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu wartości ważne
w twórczości Zbigniewa Herberta będą bardziej popularne wśród młodzieży.”
– powiedziała Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Jury - na czele którego stanie Katarzyna Herbert - wybierze najlepsze prace. Pod uwagę zostaną wzięte następujące aspekty: oryginalność ujęcia tematu, poprawność językowa, humor i uwzględnienie herbertowskich wartości. Nagrodami w konkursie będą:
15-cie tomów prozy i poezji Zbigniewa Herberta, słuchawki bezprzewodowe Beats by Dr. Dre, tablet multimedialny Samsung oraz czytnik E-booków Amazon Kindle.

Konkurs „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito” jest przedsięwzięciem przygotowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii edukacyjnej „Pan Cogito”, której celem jest zaproszenie młodzieży do dialogu wokół twórczości poety. Partnerami konkursu są: sponsor strategiczny Fundacji - Polska Grupa Energetyczna,  Biblioteka Narodowa oraz Instytut Książki. Fundatorem nagród jest firma RTV EURO AGD.


Więcej informacji o konkursie i Fundacji im. Zbigniewa Herberta: 
www.fundacjaherberta.com  
www.facebook.fundacjaherberta.com

   **** 
Materiały o konkursie udostępnił: Zespół Fundacji im. Zbigniewa Herberta, któremu niezwykle dziękuję za wkład w popularyzację utworów jednego z moich ulubionych autorów.

16 komentarzy:

 1. To zacna inicjatywa, będę niecierpliwie czekać na wyniki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam tą inicjatywę, bo w dzisiejszych czasach niezwykle rzadko promuje się twórczość polskich (i nie tylko) poetów. Jestem bardzo ciekawa, kto wygra :)

   Usuń
 2. O proszę :) Naprawdę fajny pomysł. Ciekawe kto wygra... ciekawa jaka to będzie praca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ktoś pomysłowy, będzie miał dość szerokie pole do popisu. Szkoda tylko, że jest limit znakowy.

   Usuń
 3. Ciekawy konkurs. Właściwie wszystko, co popularyzuje czytelnictwo zasługuje na uznanie i wsparcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna akcja :) Herberta wielbię, wiec nie trzeba mnie namawiać do czytania jego twórczości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podobnie jak u mnie, ale zarówno konkurs, jak i sama idea bardzo mi się podoba :)

   Usuń
 5. Herbert to był gość! Jego wiersze robią na mnie piorunujące wrażenie. Najpiękniejszy w moim odczuciu jest "Pan od przyrody".

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba nie mam swojego ulubionego utworu :) Po prostu podziwiam te wiersze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spotkałam się już z tym konkursem, ale ja ostatnio jakoś weny nie mam niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Całkiem fajna sprawa, ale obawiam się, że pewnie nic ciekawego nie wymyślę :( W każdym razie dzięki za info :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może akurat uda Ci się coś wymyślić, nigdy nic nie wiadomo ) Na Twój blog nie musisz mnie zapraszać, bo regularnie do Ciebie zaglądam z tym, że tylko czasami zostawiam po sobie ślad :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania. Czuj się jak u siebie i pisz co myślisz, nie bądź jednak wulgarny/a ani chamski/a. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
P.S SPAM będzie bezceremonialnie usuwany. Jeśli chcesz polecić mi jakąś stronę, skorzystaj proszę z zakładki kontakt u góry strony i wypełnij tam odpowiedni formularz.